Yakın

Saf ve Doğal Uçucu Yağlar İle Hazırlanmış Çok Amaçlı Temizleyici İle Bahar Temizliği Zamanı!

Saf ve Doğal Uçucu Yağlar İle Hazırlanmış Çok Amaçlı Temizleyici İle Bahar Temizliği Zamanı!

Bu yıl bahar temizliğinizi yaparken, marketlerden aldığınız ürünleri koyun bir kenara ve tamamen doğal olana yönelin!

Artık siz demarketlerden aldığınız ve kimyasal kokan ürünlerden daha iyisini hak ettiğinizi düşünmüyor musunuz? Tamamı doğal esansiyel yağlar ile yapılan temizleyiciler hem daha ucuz hem de çoğu zaman çok daha etkilidir. Ayrıca evinizi tam olarak neyle temizlediğinizi bildiğiniz için endişelenmenize gerek kalmaz.

Esansiyel yağlar ile çok amaçlı temizleyici yapmak için, yalnızca aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var:

1 su bardağı su: Damıtılmış su, musluk suyuna göre daha az çözünmüş katı madde içerir. Bu nedenle damıtılmış su kullanırsanız daha iyi olur. Bu çözünmüş katı maddeler gözle görünmez elbette, ancak onlarsız daha iyi bir temizlik malzemesi elde etmiş olursunuz. Damıtılmış suyunuz yoksa, musluk suyuyla da yapabilirsiniz.

1 su bardağı elma sirkesi: Elma sirkesi, bu tarifin ana temizlik elemanıdır. Nedenine aşağıda göz atacağız.

20 damla limon otu yağı: Belki son dönemlerde, marketlerde satılan temizlik malzemelerinin etiketlerinde, kullandıkları turunçgiller familyasından olan malzemelerin reklamının ne kadar çok yapıldığını fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, turunçgiller familyasından elde edilen malzemelerin doğal olarak yağları yok edebilen bir yapısının olması. Bu da bu tarifi mutfakta son derece yararlı bulabileceğiniz anlamına geliyor😉

Bütün malzemeleri alın ve hepsini bir sprey şişesine dökün, şişenin kapağını kapatın ve kuvvetlice sallayın. Limon otunun güçlü kokusunun tadını çıkarın, işte bu kadar! Ahşap, çelik vb. için ve evinizin hemen her yerinde çok amaçlı bir temizleyici olarak güvenle kullanabilirsiniz. Herhangi bir temizleyicide olduğu gibi, bir mobilyaya veya benzeri bir eşyaya zarar verebilme olasılığı konusunda endişeleriniz varsa, önce görünmeyen bir alanda test edin.

Peki ya sirke? Bu kadar işe yaramasının nedeni: PH oranının çok düşük olması. Bunu asetik asit (sirke asidi) ile birleştirdiğinizde üç şey gerçekleşir:

Bir marketten satın alabileceğiniz her şeyden daha fazla kir ve yağ sökücü özelliğe sahip bir temizleyici elde etmiş olursunuz.

Eviniz güzel kokar ve mantar ya da diğer mikro organizmaların büyümesi önlenmiş olur.

Bu özellikleri limon otunun temizleyici ve yağ sökücü özellikleri ile birleştirdiğinizde, son derece güçlü ve çok amaçlı bir temizleyici elde etmiş olursunuz.

Sevgiyle kalın.

Yorum Ekle

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: